Seberozvoj: 5 knih, které vás v novém roce posunou

Zatímco všichni čekáme na lepší časy, začátek nového roku je skvělou příležitostí a motivací k učinění potřebných změn v našich životech, stanovení nových cílů, seberozvoji či nalezení řešení ke zdárnému překonání stávající krize. Pro úspěšný vstup do roku 2021 jsme pro vás vybrali 5 knih, které nás v již takřka uplynulém, nepříliš šťastném roce inspirovaly a staly se pomocníkem na cestě za dosažením našich cílů a snů.

Robin S. Sharma: Umění vést

Vizionářský vůdce neboli lídr je člověk, který má vizi, určuje směr a především ovládá umění vést. Každý, kdo chce vést ostatní, ať už rodinu, sportovní nebo pracovní tým, společnost jako celek či skupinu lidí spjatou společným zájmem a cílem, se musí nejprve naučit vést sám sebe. Robin S. Sharma představuje ucelený systém, jak najít svoji cestu, jak si uvědomit potenciál ve svém vlastním nitru hodný k následování a jak dosáhnout hlavního smyslu vůdcovství - všeobecného společenského přínosu. Osm rituálů vizionářských vůdců podle Mnicha, který prodal své ferrari spočívá v časem prověřených principech efektivního a moudrého vedení. Uplatněním těchto principů můžeme vzkřísit nadšení, motivovat lidi k nasazení, pozvednout týmového ducha, zvýšit produktivitu a vychovat hluboce loajální a kvalifikované jedince oddané naší vizi. Principy vůdcovství dle Sharma mají široké pole uplatnění a lze je aplikovat na jakékoli vedení či naplnění smysluplného záměru.

Timothy Ferriss: Nástroje titánů

Chcete zlepšit své zdraví a kondici, vydělávat víc peněz či si více užívat života? Nechte si poradit od těch nejlepších z nejlepších. Timothy Ferriss dva roky zpovídal na 200 osobností, které ve svých oborech dosahují špičkových výsledků. Od hollywoodských hvězd, po vítěze olympijských her, přes vědce až po legendy ze Silicon Valley - všichni mají své taktiky, rutiny a návyky, ze kterých autor pro čtenáře vytvořil soubor praktických lifehacků, taktik a efektivních nástrojů, které sám prozkoumal, vyzkoušel a prověřil. Přestože je kniha rozdělena na tři části: zdravé, moudrébohaté, princip zdokonalování a seberozvoje se prolíná celým textem. Kniha Nástroje titánů je vhodná pro všechny neúnavné a cílevědomé hledače úspěchu, nových nápadů, myšlenek a tvůrčích podnětů, ať už ve fázi zdokonalení či poznaní něčeho zcela nového napříč všemi obory.

Stephen R. Covey: 7 návyků skutečně efektivních lidí

Všichni chceme být v něčem úspěšní. Abychom na cestě za úspěch byli co nejvíce efektivní, je potřeba osvojit si 7 návyků, které jsou základem pro vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti. Čím větším a obtížnějším úkolům čelíme, tím naléhavější je potřeba se těmito návyky řídit. Renomovaný autor Stephen R. Covey ve své knize představuje holistický, integrovaný přístup zaměřený na principy řešení osobních i profesních problémů. Prostřednictvím praktických, avšak pronikavých poznatků odhaluje postupnou cestu životem vycházející z hodnot spravedlivosti, integrity, čestnosti a lidské důstojnosti, které nám dávají jistotu v přizpůsobování se změnám a schopnost využívat nastalé příležitosti, které s sebou tyto změny přináší. 7 návyků skutečně efektivních lidí je považováno za jednu z nejvlivnějších knih 20. století, která byla přeložena do více než 40 světových jazyků.

Simon Sinek: Začněte s proč

Proč děláme to, co děláme? Proč jsou někteří lidé a firmy úspěšnější, bohatší, vlivnější a inovativnější než my? V roce 2009 Simon Sinek zahájil hnutí s cílem pomoci lidem stát se více inspirativními pro své kolegy a zákazníky, či naopak nalézt někoho, kdo bude inspirovat je samotné. Při studiu vůdčích osobností, které velkou měrou ovlivnily svět, jako například Martin Luther King Jr., Steve Jobs a bratři Wrightové, autor zjistil, že všichni uvažovali, jednali a komunikovali přesně stejným způsobem - vždy začali s otázkou PROČ a až poté řešili, JAK CO zrealizovat. Naučit se klást tyto otázky a pochopit princip takzvaného zlatého kruhu může být klíčem k úspěchu každého počínání. Začněte s proč je světovým bestsellerem pro čtenáře, kteří podnikají, budují, vedou či zatím jen plánují, že se do něčeho sami pustí.

Joe Dispenza: Zbavte se zvyku být sami sebou

Přemýšleli jste někdy nad tím, že geny a zakořeněné zvyky nemusí naše životy zcela ovlivňovat? Každá lidská bytost má právo k vytvoření své vlastní reality, kterou si sama zvolí. Renomovaný autor, řečník, výzkumný pracovník a chiropraktik Dr. Joe Dispenza kombinuje ve své knize oblasti kvantové fyziky, neurologie, chemie mozku, biologie a genetiky, aby ukázal, co je opravdu možné a našel rovnováhu mezi vědou a duchovnem. Zbavte se zvyku být sami sebou nabízí nejen znalosti potřebné ke změně jakéhokoliv našeho aspektu, ale také návod, jak tyto znalosti využívat k viditelným změnám v našich životech. 

Do nového roku vstupujeme v chaosu a s pocitem nejistoty. To však neznamená, že bude celý ztracený. Stanovíme-li si správné cíle, na kterých budeme systematicky pracovat, rok 2021 pro nás může být tím nejúspěšnějším rokem vůbec. Klíče k úspěchu naleznete v každé ve výše uvedených knihách a jistě i v mnoha dalších titulech. Pracujte na sobě a buďte s námi v novém roce zase o něco lepší verzí sebe sama.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení